Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to Anime?

Anime je označení animovaných filmů a seriálů, které jsou kresleny japonským stylem manga. Anime je zvykem dělit na TV seriály, OAV (Original Animated Video) seriály a filmy. Anime pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější, a vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí.                                                               

Anime pokrývá širokou škálu žánrů, od akčních seriálů přes detektivky až po psychologická dramata. Anime se obvykle vysílá v televizi, distribuuje na DVD nebo publikuje jako videohry. Anime bývá často ovlivněno nebo přímo inspirováno japonskými komiksy manga, nebo občas naopak takové komiksy inspiruje. Občas bývá anime také adaptováno do podoby hraných filmů. Anime produkuje řada japonských animátorských studií, mezi nejznámnější patří studio Ghibli nebo Gainax.                                                            

U nás je anime rozšířeno poměrně málo. Co se týče kanálů, které se anime zabývají u nás tak jsou to především dva: Animax a Jetix. Spousta dospělých lidí vidí kresbu anime a říkají hned na první pohled, že jsou to pohádky, nicméně toto tvrzení je velmi milné. Anime vůbec nemusí být pohádky, jak je již na začátku psáno, škála žánrů je opravdu veliká.  

Co se týče českého dabingu, tak ve většině případech u anime moc kvalitní nebývá, proto radějí doporučuji pokud je možno tak si sehnat titulky. I když jsou i vyjímky, ale ve většině případech platí co jsem psal, že cz dubing není příliš dobrý.

                                    Zdroj:Wikipedia.cz + vlastní text

Napsal: Larax

Tento text je zakázán kopírovat bez souhlasu autora.